Kampaň na Facebooku pro AARON - Dobrý web

Připravujeme pro vás nový web a už brzy vás uvítáme v novém kabátě. Jak děláme a pro koho, vám odpoví naše prozatimní info stránka.

Kampaň na Facebooku pro AARON

Tomáš Kůs
Tomáš Kůs
Ředitel firmy

V současné době jsme hledali další možnosti, jak se držet moderních trendů a komunikovat se zákazníky. Právě při tomto rozhodování nám pomohl Ondřej Jireš z Dobrého webu. Na začátku nám podrobně vysvětlil, jaké výhody má internetový marketing v sociálních sítích. Netrvalo dlouho a s jeho pomocí se nám podařilo kvalitně zlepšit profil na FB a získat nové fanoušky. Díky jeho spolupráci jsme objevili další příležitosti, jak oslovit zákazníky na internetu.

AARON je první specializovanou prodejnou digitálních fotoaparátůvideokamer v České republice. Kromě kamenného obchodu v Praze provozuje také internetový obchod. Svou původní specializaci na digitální techniku postupně firma rozšířila i o sortiment z oblasti výpočetní techniky a mobilních telefonů.

Detaily spolupráce

V létě 2011 se Aaron pustil do propagace svých služeb a produktů na Facebooku a dalších sociálních sítích. Nastavili jsme proto strategii pro marketing a PR a na září připravili kampaň v podobě soutěže o fotoaparát. Tato nízkonákladová kampaň předčila svými výsledky veškerá naše i klientova očekávání.

Prioritou kampaně bylo získat nové fanoušky Aaronu na Facebooku, ale zároveň takové, kteří přesně zapadají do cílové skupiny Aaronu. Formát soutěže je pro naplnění takového záměru ideální. Bohužel Facebook má velmi přísná pravidla pro pořádání soutěží. Například není možné pro účast v soutěži využít funkčních prvků Facebooku, nelze vyhlašovat pravidla ani vítěze na zdi stránky a nelze kontaktovat vítěze přes Facebook.

Připravili jsme proto jednoduchou aplikaci, která byla po dobu soutěže (tedy 1. 9. – 30. 9. 2011) zobrazena na stránce Aaronu na Facebooku. Obsahovala formulář pro odeslání fotografie (podmínka účasti) a galerii fotografií.

Kampaň skončila úspěšně. Interakce fanoušků se krátkodobě zvedla o více než 1000 procent, počet fanoušků vzrostl o 438 %, získali jsme 298 nových e-mailových adres a v e-shopu došlo také ke zvýšení tržeb z nákupů realizovaných přímo po odchodu z Facebooku.

Druhá kampaň

S Aaronem a firmou SONY jsme v roce 2011 spolupracovali také na vánoční kampani "Každý 50. foťák SONY zdarma". Shrnutí kampaně uveřejnily Marketingové noviny v článku E-shop Aaron.cz rozdal v soutěži fotoaparáty celkem za 35 tisíc korun.

Termín realizace
září 2011
Kontaktní osoba
Tomáš Kůs
Ředitel firmy
Web