Linkbuilding - Dobrý web

Připravujeme pro vás nový web a už brzy vás uvítáme v novém kabátě. Jak děláme a pro koho, vám odpoví naše prozatimní info stránka.

Linkbuilding

Linkbuilding pro nás není bezcílné získávání co největšího množství zpětných odkazů. Linkbuilding je naplňování strategie k dosažení určitého cíle.

Linkbuildingová strategie představuje dlouhodobý plán činností, kterými se snažíme dosáhnout zvýšení počtu relevantních návštěvníků z přirozených výsledků vyhledávání.

Díky budování zpětných odkazů získává webová stránka lepší hodnocení ve vyhledávačích a spolu s tím můžeme očekávat zvyšování návštěvnosti z tohoto zdroje. Dalším efektem může být zvýšení návštěvnosti přes relevantní odkazující webové stránky (diskuze, blogy, apod.).

Linkbuildingová strategie se navrhuje pro každou webovou stránku na míru, tak, aby byly využity co nejefektivnější metody.

Jak probíhá linkbuilding

 1. V prvním kroku vždy potřebujeme získat maximum informací o klientovi, jeho podnikání, aktuálním fungování webu.
 2. Následuje typicky osobní schůzka, na které diskutujeme možnosti a navrhujeme způsoby realizace.
 3. Rozhodnutí o zahájení spolupráce následuje až ve chvíli, kdy si společně s klientem jasně vymezíme cíle spolupráce a shodneme se na postupu realizace.

Za jak dlouho se projeví efekt?

Na tuto otázku lze odpovědět až po důkladnější analýze vašeho webu a úrovně optimalizace konkurenčních webů, která by měla proběhnout před zahájením spolupráce.

Spolupráci v oblasti získávání zpětných odkazů většinou nastavujeme na 6 měsíců.

 • Během 1. měsíce se vytvoří strategie a detailně prodiskutují možnosti, které lze pro klienta využívat.
 • V dalších měsících probíhají práce dle harmonogramu, které průběžně konzultujeme.

Co dostanete

Naším cílem je získávat pouze relevantní odkazy z kvalitních zdrojů, které webové stránky povedou k cíli, který si společně nastavíme. Odkazy získáváme:

 • Průběžně – skokové nárůsty odkazů žádný vyhledávač neocení, je to nepřirozené.
 • Dlouhodobě – ke změnám nedochází okamžitě, ale po nějaké době, stabilizace získaných pozic je dalším důležitým krokem.
 • Relevantně – odkaz na finančně zaměřenou webovou prezentaci od poradce, který prodává podobné služby, je hodnotnější, než odkaz z webu o prodeji bazénů.
 • Dle strategie a harmonogramu, který si nastavíme – v průběhu může dojít ke změnám, neboť i konkurence mění svoji strategii, vyhledávače mění svoje vyhledávací algoritmy, objevují se nové trendy a požadavky.

Po každém měsíci obdržíte seznam odkazů, které byly získány v předchozím měsíci a harmonogram (případně i mírně upravený) na aktuální měsíc. Průběžně s vámi budeme vývoj konzultovat.

Případová studie

Případová studie linkbuildingu pro Tepelná čerpadla IVT
StáhnoutPDF, 993,5 kB

Proč linkbuilding od Dobrého webu?

 • Výsledkem SEO pro nás je vyšší relevantní návštěvnost a tím i vyšší konverze nikoli pozice ve vyhledávačích.
 • SEO vnímáme v rámci celku – neupřednostníme SEO před přehledností či snadností ovládání webu – vymyslíme řešení, které bude vyhovovat obojímu.
 • Vysvětlíme vám SEO tak, abyste mu rozuměli. SEO není magie, ale legitimní metoda internetového marketingu, která má své zákonitosti.
 • Nepoužíváme zakázané praktiky, u kterých bude hrozit penalizace vašeho webu.
 • Disponujeme vlastním týmem linkbuilderů.
 • SEO školíme pravidelně od roku 2004, proškolili jsme stovky lidí.

Co říkají klienti

 • S Dobrým webem spolupracujeme již několik let na rozvoji a propagaci webů, které provozujeme. Oceňuji především individuální přístup, ze kterého je cítit, že cílem spolupráce je navrhnout fungující a efektivní řešení – nikoli pouze dodat konkrétní službu.

  Vedle přípravy detailního zadání při redesignu našich webů a správy PPC kampaní nám Dobrý web na webu zprovoznil systém Google Analytics. Aktuálně tak máme velmi přesné informace o návratnosti našich reklamních investic a data o tom, jakým způsobem návštěvníci pracují s naším webem.

  Provoz našeho webu představuje nekonečnou cestu a i díky spolupráci s Dobrým webem cítíme, že kráčíme po té správné.

 • Již několik let spolupracuje ČMSS s Dobrým webem v oblastech webové analytiky, PPC, social i online strategie. Díky správně nastavené dlouhodobé spolupráci vykazujeme velmi dobré výsledky především ve výkonnostním marketingu a posouváme se technologicky stále kupředu. Dobrému webu nechybí kvalitní lidé, a to nejen po stránce odborné, ale i lidské. Dobrému webu se daří nacházet způsoby, jak potřeby ČMSS realizovat.   

 • S Dobrým webem spolupracuji již 3 roky. Je naším pomocníkem jak při řešení marketingové strategie tak hlavně při tvorbě webu. Firmu jsem si vybral pro optimalizaci starších webových stránek. Po roční spolupráci jsme začali tvořit zcela nové webové stránky. Byli nám pomocníkem jak při optimalizaci webu, tak kladli důraz na přehlednost a přístupnost našeho webu. V současnosti nám Dobrý web pomáhá vyvíjet a zkvalitňovat internetový obchod. Na začátku jsem si myslel, že naše spolupráce bude jednorázová, ale kvalitou svojí práce a návratností vložených investic mě přesvědčili o tom, že na webu je stále co zlepšovat a že dlouhodobější partnerství s Dobrým webem se vyplatí.

 • Již několik let spolupracuje ČMSS s Dobrým webem v oblastech webové analytiky, PPC, social i online strategie. Díky správně nastavené dlouhodobé spolupráci vykazujeme velmi dobré výsledky především ve výkonnostním marketingu a posouváme se technologicky stále kupředu. Dobrému webu nechybí kvalitní lidé, a to nejen po stránce odborné, ale i lidské. Dobrému webu se daří nacházet způsoby, jak potřeby ČMSS realizovat.   

Ukázat další ohlasy

Další reference

Časté dotazy k optimalizaci pro vyhledávače

Dobrý web o optimalizaci pro vyhledávače

Školení – naučte se, jak optimalizovat svůj web

 • Školení SEO
  6. prosince Praha

  Zapomeňte na SEO triky. Máme pro vás rady odborníků!