SEO pro redesign a návrh webu - Dobrý web

Připravujeme pro vás nový web a už brzy vás uvítáme v novém kabátě. Jak děláme a pro koho, vám odpoví naše prozatimní info stránka.

SEO pro redesign a návrh webu

Při redesignu nejvíce ohrožujete již vydobyté pozice ve vyhledávačích a přirozenou návštěvnost. Pomůžeme vám nezahodit vaše dosavadní úsilí, ale znásobit jeho efekt.

Když provádíte redesign webu, tak jeho výsledkem jsou typicky krom jiného i následující změny:

 • změny URL adres,
 • výrazné úpravy struktury webu a jeho informační architektury,
 • zásahy do modelu interního prolinkování webu,
 • úpravy obsahu a HTML kódu stránek.

Závažnější změny z pohledu SEO na webu udělat nemůžete. Všechna vaše dosavadní snaha o optimalizaci může být ztracena, když z pohledu SEO důsledně nezvládnete všechny výše popsané změny.

Zkušenosti jsou však neúprosné – typicky je klient sám jen se svým webdesignerským studiem nezvládne a po slavném spuštění webu následuje:

 • Zděšení, že se asi něco stalo se SEO – web se neobjevuje na klíčová slova, na která se dříve vyhříval na předních pozicích, přirozená návštěvnost razatně klesne.
 • Vyčítání dodavateli, že udělal špatně SEO – a s tím související bránění se dodavatele nést s tím spojené další  náklady.
 • Snaha zachránit rychle co se dá – to s sebou nese další neočekávané náklady na další zásahy do webu a celá koncepce a myšlenka je pryč.
 • Dosažení výrazně horšího výsledku – než by tomu bylo, pokud by se na SEO myslelo již během návrhu webu.

Pomůžeme vám nejen se těmto problémům vyvarovat, ale znásobit minulé investované úsilí do SEO.

Jak probíhá SEO pro redesign a návrh webu

 1. Seznámení se s vašimi představami, cíli a plány – včetně záměrů webu, cílovými skupinami, konkurencí apod.

 2. Zjištění aktuálního stavu webu – s cílem nepřijít o vybudouvané pozice a návštěvnost a identifikovat nevyužitý potenciál. Zahrnuje realizaci analýzy klíčových slov a on-page optimalizace webu.

 3. Konzultace doporučených úprav webu z pohledu SEO – včetně popsání jejich vlivu na strukturu webu a stanovení klíčových kroků z pohledu SEO během návrhu nového webu.

 4. Průběžné konzultace a připomínkování k návrhu – zaměřené na úpravy obsahu stránek, struktury a informační architektury webu.

 5. Zpracování optimalizovaných základních SEO prvků – pro každou optimalizovanou stránku webu.

 6. Dohled a konzultace k technickému zpracování webu – zaměření především na kvalitu zdrojového kódu webu a technické řešení navigačního mechanismu.

 7. Dohled a konzultace k technickému spuštění nové verze webu – zaměření především na správnost přesměrování URL adres a rychlost indexace nového obsahu.

Co dostanete

Výstupů je hned několik:

 • Analýza klíčových slov – bez ní se žádné SEO aktivity neobejdou.
 • Konzultace a doporučení k tvorbě struktury webu a interního prolinkování – struktura webu a kvalita interní distribuce odkazů je klíčovým předpokladem pro úspěch další optimalizace a linkbuildingu.
 • Přiřazení klíčových slov k vhodným stránkám webu – výběr vhodných stránek pro optimalizaci na jednotlivá klíčová slova.
 • Zpracování titulků, nadpisu a meta-description pro všechny optimalizované stránky webu.
 • Instrukce pro přesměrování starých URL adres na nové.
 • Návod pro zapracování klíčových slov do zbývajícího obsahu stránky – součástí této služby není kompletní copywriting stránek.

Proč SEO pro redesign a návrh webu od Dobrého webu?

 • Výsledkem SEO pro nás je vyšší relevantní návštěvnost a tím i vyšší konverze nikoli pozice ve vyhledávačích.
 • SEO vnímáme v rámci celku – neupřednostníme SEO před přehledností či snadností ovládání webu – vymyslíme řešení, které bude vyhovovat obojímu.
 • Vysvětlíme vám SEO tak, abyste mu rozuměli. SEO není magie, ale legitimní metoda internetového marketingu, která má své zákonitosti.
 • Nepoužíváme zakázané praktiky, u kterých bude hrozit penalizace vašeho webu.
 • Disponujeme vlastním týmem linkbuilderů.
 • SEO školíme pravidelně od roku 2004, proškolili jsme stovky lidí.

Co říkají klienti

 • S Dobrým webem spolupracujeme již několik let na rozvoji a propagaci webů, které provozujeme. Oceňuji především individuální přístup, ze kterého je cítit, že cílem spolupráce je navrhnout fungující a efektivní řešení – nikoli pouze dodat konkrétní službu.

  Vedle přípravy detailního zadání při redesignu našich webů a správy PPC kampaní nám Dobrý web na webu zprovoznil systém Google Analytics. Aktuálně tak máme velmi přesné informace o návratnosti našich reklamních investic a data o tom, jakým způsobem návštěvníci pracují s naším webem.

  Provoz našeho webu představuje nekonečnou cestu a i díky spolupráci s Dobrým webem cítíme, že kráčíme po té správné.

 • Již několik let spolupracuje ČMSS s Dobrým webem v oblastech webové analytiky, PPC, social i online strategie. Díky správně nastavené dlouhodobé spolupráci vykazujeme velmi dobré výsledky především ve výkonnostním marketingu a posouváme se technologicky stále kupředu. Dobrému webu nechybí kvalitní lidé, a to nejen po stránce odborné, ale i lidské. Dobrému webu se daří nacházet způsoby, jak potřeby ČMSS realizovat.   

 • S Dobrým webem spolupracuji již 3 roky. Je naším pomocníkem jak při řešení marketingové strategie tak hlavně při tvorbě webu. Firmu jsem si vybral pro optimalizaci starších webových stránek. Po roční spolupráci jsme začali tvořit zcela nové webové stránky. Byli nám pomocníkem jak při optimalizaci webu, tak kladli důraz na přehlednost a přístupnost našeho webu. V současnosti nám Dobrý web pomáhá vyvíjet a zkvalitňovat internetový obchod. Na začátku jsem si myslel, že naše spolupráce bude jednorázová, ale kvalitou svojí práce a návratností vložených investic mě přesvědčili o tom, že na webu je stále co zlepšovat a že dlouhodobější partnerství s Dobrým webem se vyplatí.

 • Již několik let spolupracuje ČMSS s Dobrým webem v oblastech webové analytiky, PPC, social i online strategie. Díky správně nastavené dlouhodobé spolupráci vykazujeme velmi dobré výsledky především ve výkonnostním marketingu a posouváme se technologicky stále kupředu. Dobrému webu nechybí kvalitní lidé, a to nejen po stránce odborné, ale i lidské. Dobrému webu se daří nacházet způsoby, jak potřeby ČMSS realizovat.   

Ukázat další ohlasy

Další reference

Časté dotazy k optimalizaci pro vyhledávače

Dobrý web o optimalizaci pro vyhledávače

Další služby pro optimalizaci webu

Školení – naučte se, jak optimalizovat svůj web

 • Školení SEO
  6. prosince Praha

  Zapomeňte na SEO triky. Máme pro vás rady odborníků!