Testování mobilní aplikace pro Českou poštu - Dobrý web

Připravujeme pro vás nový web a už brzy vás uvítáme v novém kabátě. Jak děláme a pro koho, vám odpoví naše prozatimní info stránka.

Testování mobilní aplikace pro Českou poštu

"Služeb ExperienceU jsme využili při uživatelském testování naší mobilní aplikace. Vedle vstřícného a profesionálního přístupy při přípravě a v průběhu vlastního testování si cením zejména konkrétních doporučení a návodů, jak řešit problémy, které testování odhalilo."
Kateřina Segečová
Ředitelka odboru projektového řízení vývoje produktů
Česká pošta, s.p., je státní podnik provozující poštovní služby.

Detaily spolupráce

Dobrý web realizoval prostřednictvím své UX divize ExperienceU, uživatelské testování mobilní aplikace České pošty. Cílová skupina byla klientem definovaná jako běžný zákazník České pošty, který užívá chytrý telefon, ale není žádným technologicko-mobilním expertem. Aplikace byla vytvořena jak pro platformu iOS, tak Android.

Testování probíhalo v laboratoři pro uživatelský výzkum Dobrého webu za využití nejmodernějších nástrojů a technik. Výzkum mimo jiné ukázal, že pro běžné uživatele je ovládání jejich smartphonů stále relativně nová záležitost. Často se nejprve potřebují seznámit se všemi kontrolními gesty, ale i možnostmi svého telefonu.

Výsledkem testování použitelnosti mobilní aplikace byla řada zjištění, doporučení a návodů navržených na základě detailní znalosti uživatelů a jejich chování.

Na to, jak respondenti přistupovali k mobilní aplikaci České pošty, se podívejte v prezentaci Michala Maňáka.

Termín realizace
červenec 2012
Kontaktní osoba
Kateřina Segečová
Ředitelka odboru projektového řízení vývoje produktů
Web

Česká pošta – další dodané služby