Uživatelské testování použitelnosti pro NAVRCHOLU.cz - Dobrý web

Připravujeme pro vás nový web a už brzy vás uvítáme v novém kabátě. Jak děláme a pro koho, vám odpoví naše prozatimní info stránka.

Uživatelské testování použitelnosti pro NAVRCHOLU.cz

NAVRCHOLU.cz je českou online službou na vyhodnocování chování návštěvníků webových stránek plně fungující v českém jazyce. Díky NAVRCHOLU.cz mohou majitelé webových stránek sledovat počty návštěvníků, stránky, ze kterých k vám přicházejí, a vyhodnocovat důvody jejich chování na vašem webu. NAVRCHOLU.cz je jedním z projektů společnosti Internet Info, pod kterou spadá i Dobrý web.

Detaily spolupráce

Pro NAVRCHOLU.cz jsme uspořádali rozsáhlé uživatelské testování. Testování bylo zaměřeno jak na zlepšení procesu registrace a přidání nového webu tak na práci se statistikami. Mezi testery byli stávající uživatelé služby i uživatelé, kteří s tímto nástrojem pro monitoring návštěvnosti neměli zkušenosti.

Popis průběhu testování, scénáře, kompletní hodnotící zpráva včetně videosestřihu jsme zveřejnili v podobě případové studie uživatelského testování. Výsledky byly prezentovány i v rámci Světového dne použitelnosti (World Usability Day) v roce 2006.

Na základě tohoto testování byly provedeny úpravy webu, které zlepšili uživatelskou přívětivost webu a pohodlí uživatelů při každodenní práci se statistikami.

Závěry z uživatelského testování byly zároveň využity jako důležité podklady pro grafický redesign webu, který proběhl na začátku roku 2008, na kterém jsme se výrazně podíleli formou průběžných konzultací a zpracováním návrhu úprav některých typových stránek webu.

Termín realizace
listopad 2006 – duben 2008
Kontaktní osoba
Daniel Gogela
Vedoucí projektu NAVRCHOLU.cz
Web