Zadávací dokumentace pro Lupa.cz - Dobrý web

Připravujeme pro vás nový web a už brzy vás uvítáme v novém kabátě. Jak děláme a pro koho, vám odpoví naše prozatimní info stránka.

Zadávací dokumentace pro Lupa.cz

Server Lupa.cz se zaměřuje na dění na českém internetu. Tradiční a respektovaný magazín vydává firma Internet Info, spolumajitel Dobrého webu a vydavatel řady významných obsahových webů – Měšec.cz, Podnikatel.cz a další. Lupa pořádá prestižní anketu Křišťálová Lupa každoročně oceňující úspěšné projekty českého internetu.

Detaily spolupráce

Úkolem Dobrého webu bylo navrhnout informační architekturu a uživatelské rozhraní webu tak, aby se podařilo skloubit řadu vstupních požadavků a upevnit pozici Lupy coby moderního média o moderních technologiích.

Jednou z výzev bylo zachovat společnou tvář s ostatními magazíny Internet Infa, zároveň navázat na tradici Lupy a vyhovět potřebám rozsáhlé základny stálých čtenářů, a přitom zapracovat nové prvky a funkce. Vývoj se ubíral cestou postupného osahávání řady různých řešení a skrze množství pracovních návrhů se povedlo postupně nalézt průnik všech vstupních požadavků při zachování jednoduchosti pro uživatele.

Mezi zcela nově pojaté části webu patří měření rychlosti, databáze připojení k internetu nebo graficky zpracované statistiky NetMonitoru.

Termín realizace
červen 2009 – červenec 2010
Kontaktní osoba
Patrick Zandl
Šéfredaktor
Web